Kocaman Market;

Kocaman Market 1968 yılında Murat Kocaman tarafından Muradım Ticaret adı ile kurulup ilk temelleri atılmıştır. O yıllarda gıda ticareti başta olmak üzere değişik iş kollarında faaliyette bulunulmuştur. Daha sonra değişen iş anlayışı ve tüketim tercihleri doğrultusunda 1990 yılında isim değişikliğine gidilmiş ve şimdiki merkez şubemiz olan Kocaman Market ismi alınmıştır. Bu isim değişikliği ile beraber belli konularda uzmanlaşma stratejisi izlenmiştir. Bugün başta Kocaman Market  ve Özkaleli Fabrika Satış Yeri  adı altında 3 işyeri Kocaman İç ve Dış Ticaret adı altında yönetilmektedir.
Bunun Yanında Kocaman İç ve Dış Ticaret Sosyal projelerede önem vermektedir. Bu amaçla Birisi Murat Kocaman Kütüphanesi ve diğeri de  bir köy ilkokulunda olmak üzere 2 adet kütüphane kurmuş öğrencilere ve eğitim camiasına hediye etmiştir. Murat Kocaman Kütüphanesi Gaziosmanpaşa Üniversitesi Zile Dinçerler Turizm İşletmeciliği Ve Otelcilik Yüksek Okulunda açılmış bir ihtisas kütüphanesidir. 10.000 'den fazla kitap, süreli yayınlar, internet bağlantılı 3 adet bilgisayar ve günlük gazeteleri ile ilçenin önemli bir bilgi merkezidir.
(web adresi:zturizm.gop.edu.tr) 


 Fabrika Satış Yeri ;

2005 yılında Kocaman Market tarafından 2. şube olarak dizayn edilmiş ve hizmete sunulmuştur. Özkaleli Fabrikasının ürettiği Beyaz Zile Pekmezi, Domates Salçası, Kuşburnu Pulpu, Marmelatı, Ve Üzüm Sirkesi HACCP Kriterlerine uygun olarak Fabrika Satış Yerinde Satışa sunulmaktadır. Fabrika satış yeri Zile’nin en eski ticaret ve alışveriş yeri olan uzun çarşıdadır. Bu Fabrika satış yerimizde Mamüllerimiz sürekli denetime ve incelemeye tabi olup en taze ve sağlıklı ortamda satılmaktadır. 

Fabrika Satış Yeri Vizyonumuz ;

Dünyanın en zeki kişileri; dünya çapında tanınan insanlar yakın bir tarihte bizim ürünümüzü tüketiyor olacaklardır. Matematik olimpiyatında dereceye girenler, Nobel ödülü sahipleri, sporda dünya şampiyonları ve daha niceleri…hep bizim ürünümüzü tüketirken kazanacaklardır. İnsanlardan “Bu ürünü sattığınız için teşekkür ederiz;Sizin sattığınız ürün benim başarılı olmamı sağladı.” Şeklinde telefon ve meiller alacağız.

İnsanlara dünyadaki en güzel ve en nefis tadın hangisi olduğu sorulduğunda büyük bir kısmı işte o gün ZİLE PEKMEZİ diyecektir…”

 Fabrika Satış Yeri Misyonumuz ;

Varlık nedenimiz;
En başarılı; saygın ve topluma karşı sorumlu herkesçe tanınan dünya çapında bir tüketim malları şirketi olmaktır.