Tescilli Zile Pekmezi  Özkaleli A.Ş'de Üretiliyor.

Meşhur Zile Pekmezimize standart kazandırmak, yasal zeminde ürünümüze sahip çıkmak ve bu pekmezin adı altında satılan pekmezlerin denetimini yasal statüde sağlamak amacıyla Zile Ticaret Borsamız tarafından T.C. Türk Patent Enstitüs ne 20/10/2006 tarihinde başvurusu yapılan zile pekmezi ibareli coğrafi işaret müracaatının tescil işlemi tamamlanmış olup 118 tescil numarası ile Patent Enstitüsü nezdinde Tescilli Coğrafi İşaretler listesindeki yerini almıştır. Böylelikle Üretim alanı ZİLE ilçemizin sınırlarının içi olduğu coğrafi bölge olarak belirlenen Zile Pekmezi mahreç işareti olarak tescillenmiştir.

Bundan dolayı Zile Ticaret Borsası tarafından oluşturulan Zile Pekmezi Denetleme Komisyonunca yapılan denetim neticesinde ;Zile Pekmezi üretiminin Coğrafi işaret tescil belgesindeki teknik şartnameye göre yapıldığı tespit edilerek Zile pekmezi kullanım hakkı ÖZKALELİ A.Ş.’ ne verilmiştir.

Özkaleli A.Ş. Tesislerinde Üretimin HACCP, ISO 9000 VE ISO 22000 kalite standartlarında yapıldığı, hammadde girişinden mamul çıkışına kadar tüm üretim sürecinde otomatik makinelerin kullanıldığı, yine hammadde ve ürünlerin kendi laboratuarlarımızda gerekli incelemelere tabi tutulmadan satışa sunulmadığı bilinmektedir.

Türkiye’de sadece Özkaleli A.Şç’ne verilen Zile Pekmezi Markası adı altında pekmez üretme izni nedeniyle; satın aldığınız Zile pekmezi ürünlerinde özkaleli logosu olmasına ve ürün üzerinde yer alan “coğrafi işaret tescilli ürün hologramı’nın bulunmasına özellikle dikkat etmenizi rica ediyoruz.

Özkaleli logosu ve hologramı taşımayan zilepekmezi adı altındaki ürünlerin ile Pekmezi olmadığını bu tür firmaların yasal olarak bu ismi kullanamayacağını bundan dolayı değişik isimler ve markalar adı altında satılan bu ürünleri 174 ALO GIDA HATTI veya  mail:alo174@tarim.gov.tr adreslerini kullanarak ihbar etmenizi doğal ve yasal olarak üretilen Zile Pekmezimize sahip çıkmak anlamında beklemekteyiz. Herkese sağlıklı ve mutlu günler dilerken; %100 doğal ve katkısız ürünlerimizi tüketmenizi tavsiye ederiz.

Herkese sağlıklı ve mutlu günler dilerken; %100 doğal ve katkısız ürünlerimizi tüketmenizi tavsiye ederiz.